ÖVRIGT / Diverse / Skrin 9344583
*
nr 934 4583
Skrin
1800-tal, längd: 40, djup: 27, höjd: 24
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 21:03:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 12:50:13
1
100 kr
11/1 06:26:39
2
250 kr
12/1 20:56:38
3
200 kr
12/1 20:56:38
2
250 kr (Budbetjänt)
12/1 20:58:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skrin
-
2030 Cigarrskrin
silver, graverad, AN, 1916, cederträ. Längd: 20 cm..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:57
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:09
-
9236 Skrin
+ + 2 st ägg, Malakit. Längd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:10
-
2022 Sockerskrin
Silver (800), Rokokostil. Längd: 13 cm, djup: 10 c..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:29
*
Skrin
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4583
Skrin
1800-tal, längd: 40, djup: 27, höjd: 24
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 12:50:13 | 1 | 100 kr |
11/1 06:26:39 | 2 | 250 kr |
12/1 20:56:38 | 3 | 200 kr |
12/1 20:56:38 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/1 20:58:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skrin
-
2030 Cigarrskrin
silver, graverad, AN, 1916, cederträ. Längd: 20 cm..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:57 -
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:09 -
9236 Skrin
+ + 2 st ägg, Malakit. Längd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:10
-
2022 Sockerskrin
Silver (800), Rokokostil. Längd: 13 cm, djup: 10 c..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:29